Popraw swój nastrój zdrowo

Popraw swój nastrój zdrowoNa pewno słyszeliście, że spożywanie świeżej, zdrowej żywności przydatne dla ciebie. Ale czy wiesz, że prawidłowe odżywianie może pomóc wspierać swoje zdrowie psychiczne?

To prawda. W rzeczywistości, będzie tam r dowód wskazując połączenie między zasilaniem i nastroju.* Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak swoje nawyki żywieniowe mogą mieć wpływ, jak się czujesz, jak dobrze i źle.

Nauka o żywności i nastroju

Wiele z aktywność ciała kontrolują naturalnych wywołanymi idealica neurotransmitters. Te neurotransmitters niosą sygnały między nerwami i innymi komórkami pomóc zarządzać swoimi biciem serca, oddychanie, emocjami, poziomami koncentracji, i więcej. Spożywanie niektórych pokarmów, można stymulować produkcję niektórych neuroprzekaźników.

Znane neurotransmitters m.in.:

DopaminaDopamina

Pomaga aktywować uczucie przyjemności. Ja także zwiększa czujność i koncentrację, poprawia czas reakcji.

Aby uzyskać pomoc za pośrednictwem żywności, aby pomóc organizmowi produkcji dopaminy, jedz dużo białka, takich jak mięso, ryby, tofu, fasola, mleko, jaja i soczewicę.

Serotonina

Pomoc zarządza snem i apetytem, balansuje nastrój i zmniejsza ból i niepokój.

Uzyskaj zwiększenie: serotonina jest wykonany w mózg od witamin B i tryptofanu amino acid, znajdujący w najwięcej dietetycznych proteinach. Czekolada, owsy, jedzenie nabiał, i wiele nasion są również wysokie w .

Endorfiny

Pomoc zmniejsza uczucie bólu, zwiększa cisza i spokój, i uśmierza lęk i depresję.

Uzyskaj wsparcie dla: spożywanie czekolady, truskawek i pikantnych produktów może stymulować produkcję endorfin. Jak i ćwiczenia.

Oksytocyna

Pomaga poczuć rozluźnienie, więź społeczną i miłość.

Uzyskaj zwiększenie: jedzenie zwiększa produkcję oksytocyny zawierać the jajka, banany, łosoś, orzechy, fasole i rośliny strączkowe.

Zbilansowana dieta może przyczynić się do zrównoważonego nastroju

W miarę jak zapewne wiesz, wielu ludzi docierają do „jedzenia komfortu podczas czasów wysiłki. Skrobię lub słodkie potrawy mają dobry smak i mogą czuć emocjonalną satysfakcję-w krótkim okresie. To dlatego, że podnoszą one poziom cukru we krwi i uruchamiają te same ośrodki przyjemności w mózgu, co i uzależniających narkotyków. Ale opóźniony, przetwarzać te węglowodan-ciężkie jedzenie może powodować was czuć nieprzyjemny wypadek. Z drugiej strony, zdrowe odżywianie pomaga utrzymać stabilny poziom cukru we krwi, co pomaga utrzymać nastrój w ciągu dnia.

Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pełnej diety, zalecenia te są dobrą podstawą:Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do pełnej diety, zalecenia te są dobrą podstawą:

Jedz 3 zbilansowanych posiłków, począwszy od śniadania. Dobre śniadanie w formie bufetu obejmuje chude białko i węglowodany złożone z pełnego ziarna, a także dużo błonnika i trochę zdrowego tłuszczu. Po długim sen daje organizmowi energię potrzebną do ruchu i myślenia.

Wybieraj dobre źródła białka, w tym jaja, orzechy, ryby, quinoa, jogurt lub ser. Proteina uczy się powoli, który pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi.

Unikaj żywności o wysokiej zawartości cukru i rafinowanych węglowodanów, takich jak pączki, pączki lub biały chleb. Zamiast zrobić wybory jak wszystkie ziarna, owoc, warzywa i rośliny strączkowe, które również stanowią ważne składniki odżywcze i błonnik.

Jedz co najmniej 6 porcji warzyw i 2 porcje owoców każdego dnia. Jedna porcja owoców lub warzyw = ½ szklanki. I bardziej kolorowe niż twoja płyta, tym szerszy zakres zasilania w twojej diecie – więc staraj się jeść produkty wszystkich kolorach tęczy w ciągu całego dnia. Pro tip: wybierz całe owoce zamiast soku. Włókno w Wszystkich Owoc oferuje wiele korzyści, w tym ponad powolne wchłanianie cukru.

Nie zapominaj o tłuszczach spożywczych. Wykazano, że tłuszcze omega-3 z żywności, takich jak ryby, nasiona lnu, orzechy włoskie, niektóre jajka, wołowina, karmione trawą, obsługują funkcję mózgu i zmniejszają stan zapalny, co może pomóc w walce z depresją i pewnymi chronicznymi bólami.

Wybieraj napoje z umysłem. Pij dużo wody, aby poprawić przepływ krwi, utrzymać twój mózg jest dobrze nawilżona i koncentracja wsparcia. Unikaj słodkich napojów gazowanych i napojów ze sztucznymi słodzikami, barwników, aromatów czy konserwantów. Ograniczyć lub unikać alkoholu oraz ograniczyć spożycie kawy nie więcej niż 3 filiżanki dziennie. Nadal chcesz napić się czegoś ciepłego? Pokazywał, co zmniejsza niepokój i ostrzy zielona herbata psychicznego ostrość, i swoje niższy poziom kofeiny znaczą bardziej delikatny wzrost.

Dobrze zjeść. Zdrowe przekąski, takie jak orzechy, serowe paluszki, świeże lub suszone owoce i warzywa, mogą pomóc utrzymać stabilny poziom cukru we krwi i daje energię. I oni są łatwi do rozbiórki, więc możesz mieć je pod ręką, gdziekolwiek jesteś.

Planowanie z wyprzedzeniem w celu poprawy zdrowia

Odżywianie zdrowe odżywianie może przejść długą drogę do wsparcia pozytywnego nastroju. To może oznaczać nieco więcej wysiłku, zwłaszcza z dzisiejszych zajęć sposób życia. Ale ja worth ono jeść najlepiej i mądrze — dlatego możesz czuć się najlepiej, w ciele, umyśle i duchu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *